Glukomer 2in1 smart/micro si aj vďaka rôznym súťažiam na Facebookovej stránke diablog.sk otestovalo zopár diabetikov. Nižšie sa dočítate aké sú ich skúsenosti s touto vynikajúcou pomôckou, bez ktorej si už ja osobne neviem predstaviť svoj život. Možno predpokladáte, že Vám ponúknem samé pozitívne vetičky, ale opak môže byť pravdou.

 

Jiří – z České republiky

– velikost je super, ale kam ho dat? co treba 3D tisk obalu jako privesek na klice.

– prouzky neprakticke baleni. Ak by byly pruzky balene po jednem,vesli by se mezi kryt a telefon ladilo by to lepe s malejma rozmerama glukomeru

– zasadni problem  je aplikace je vlastne hodne spatna jestli jako ve skole ta 4-?, postrada moznost zadavani sacharidovych jednotiek

– super by bylo apku sparovat s aplikaci kaloricke tabulky tim se dostanete i k dalsim modulům  jako apka fit, rankeeper GPS . ona poloha je casto spojena s glykemii treba pri dojizdeni do prace na kole take by bylo fajn moznost zadavani tlaku nekdy me je blbe a hypo to neni a najednou hup merim tlak  a jsem vysoko

Krasny napad, ale chybi mu vyuziti jehi potencionalu.

Mozna to vypada ze sama negativa, ale je to fakt super napad. Ma to navic nez jen obyc merak glymci.

 

Ďakujeme za otvorený mail a aj vďaka takejto spätnej väzbe už zopár týždňov pracujeme na vylepšení aplikácie, aby spĺňala všetky požiadavky diabetikov.

 

Michaela 

Prijemne ma oslovila novinka v oblasti selfmonitoringu v oblasti diabetu v podobe malého glukomeru pripojitelného na telefón, ktorý si výsledky glykemií sťahuje skrz aplikáciu rovno do telefónu. Preto som neváhala zúčastniť sa sútaže oň a šťastie zaprialo a vďaka tomu mám možnosť ho otestovať.

Samotný prístroj (glukomer) je naozaj maličký. Súčasťou balenia sú aj testovacie prúžky, Lancety a pero. Všetko zabalené v úhľadnom dosť veľkom púzdre.

Čo sa týka Lancety a pera som sklamaná. Ani jedna ihla nebola dostatočne dlhá aby prešla špičkou pera nech som sa snažila akokoľvek. Stiahnutie a inštaláciu správnej aplikácie vhodnej ku glukomeru zvládne podľa pokynov  bez problémov každý bežný užívateľ. Keď je aplikácia nainštalovaná a glukomer vložený všetko fungovalo bezchybne. Aplikácia príjemným ženským hlasom vyzve na vloženie testovacieho prúžku a nabratie krvi (teta mala úspech hlavne u syna) a krvi stačí naozaj malá kvapka.

A na svete je výsledok. Porovnávala som s accu chcek glukomerom a rozdiel vo výsledku nebol ale bol minimálny (vyšší o 0,3mml)

Aplikácia ma množstvo nastavení a funkcií.

Ocenujem že si môžem zaznamenať rýchlo po meraní kedy sa uskutočnilo za akých podmienok pripadne dopísať poznámku. Uhádne výsledky rovná do krivky. (škoda ze som ho  nemala v tehotenstve) robia sa na ňom krásne veľké profily. Určite zaujme hlavne mladú modernú generáciu. Už žiadne denníky diabetika. Výsledky môžem odoslať rovno lekárovi. Skvelý na cesty kvôli úspore miesta.

Nie je mojím hlavným merací nástrojom nakoľko s mojim telefónom toto zariadenie nie je kompatibilné. Nosí mi ho manžel v „priručnej“ batožine hlavne na výlety atď. Teda používam skôr na príležitostné meranie, ale viem si to predstaviť aj na používanie v plnej prevádzke.

Plusy: veľkosť, praktickosť, modernost, presnosť

Minusy: nekompatibilita s viacerými zariadeniami, lancetove pero ktoré je súčasťou balenia.

Viem si predstaviť aj pri edukácie novozistených mladých diabetikov vo veku keď sú už aktívny a spôsobilí pracovať s telefónom.

 

Nikola 

mala som to šťastie a vyhrala som na stránke diablog.sk šikovný glukomer 2in1.

Veľmi som sa naň tešila, keďže ako (takmer) každá mladá žena obľubujem kabelky, na voľný čas práve tie malé, do ktorých sa mi nikdy nezmestí všetko čo potrebujem. A práve toto je jednou obrovskou výhodou mobilného glukomeru 2in1 – jeho veľkosť. Šikovný, maličký, nezaberie mi veľa miesta a veselo si môžem hodiť do kabelky nejakú tú šminku naviac. :)))

Popravde si ale väčšinou meriam práve s mojím starým glukomerom Accu-Chek Performa Combo, ktorý mám prepojený s pumpou. A samozrejme, prúžky si šetrím hlavne na tie voľnočasové aktivity. 🙂

Veľmi ma zaujímalo, ako presne (nepresne) glukomer 2in1 meria hladinu cukru v krvi a tak som ho pred malou chvíľkou otestovala. Prikladám aj fotografie z meraní. Je tam rozdiel oproti môjmu bežnému glukomeru, ale nie je až tak horibilný. Samozrejme, nikto nevie, ktorý glukomer meria naozaj presne (myslím si, že žiadny). 🙂

S 2in1 som veľmi spokojná. Je to malý šikovný pomocník, ktorý vám ušetrí miesto a máte všetky výsledky priamo v mobile, v aplikácii 2in1 smart+, vďaka ktorej máte veľmi dobrý prehľad o tom, ako dobre/zle ste na tom a oveľa jednoduchšie v nej človek číta. 🙂