Promo akcia Orange

Pred nedávnom prebehla v predajnej sieti mobilného operátora Orange akcia, ktorej cieľom bola promovanie glukomerov 2in1 Smart a 2in1 Micro. Do tejto promo akcie sa zapojilo mnžostvo ľudí, ktorí si tak mohli bezplatne nechať odmerať glykémiu, vyskúšať nové glukomery a aplikáciu, ktorá automaticky zaznamenáva namerané hodnoty a podobne ako glukomer je  dostupná v dvoch verziách. 2in1 micro je určená pre glukomer s microUSB konektorom a verzia 2in1 SMART je kompatibilná s variantom s 3,5 mm audio jackom. Namerané hodnoty môžete presne sledovať v histórii meraní, alebo si ich prezrieť v grafe, ktorý  prezentuje to, ako sa glykémie vyvíjala v čase. Čo je pre mnohých dôležité je fakt, že namerané hodnoty môžete zdielať. Napríklad s Vaším diabetológom, ak je teda otvorený aj takejto komunikácii. Pevne verím, že tak ako sa vývíja technika, glukomery, aplikácie v oblasti diabetu, budú aj naši diabetológovia viac naklonený týmto smerom a vymenia tak papiere za elektronické údaje.  Namerané výsledky môžete zdieľať či už cez sms alebo mailom.

Pri kompatibilite buďte opatrní

Aj keď sú glukomery dostupné v dvoch verziách, môže sa stať, že nebudú fungovať s vašim smartfónom. Najviac problémov sa vyskytlo pri verzii s 3,5 mm audio jackom (ktorý je predovšetkým určený pre zariadenia s iOS). Kompatibilita verzie s microUSB konektorom je takmer na 100% bezproblémová. Ak máte mobil s USB C konektorom, postačí, ak si zadovážite potrebnú redukciu z USB C na microUSB.

Tu nájdete zoznam kompatiblilných smartfónov s glukomermi 2in1 Micro a 2in1 Smart.

Kompatibilita glukomerov_2in1

 

Ale aby som sa vrátila k promo akcii, ktorá prebehla v predajniach Orange. Táto milá udalosť bola spríjemnená hudobným vystúpením Roba Opatovského. Škoda, že nemám k dispozií okrem fotiek aj nemerané hodnoty glykémií a poznámky, či išlo o diabetikov alebo nediabetokov. Kto vie, koľko ľudí by sa bolo podarilo podchytiť vďaka tomuto podujatiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diabetologické Dni v Ružinove 19.05.2017

V piatok som po práci vybehla pozrieť do Domu kultúry Ružinove v Bratislave, kde sa konali Diabetologické dni?

Ako vždy mohli ste si dať omerať glykémiu, krvný tlak, očné pozadie. Viac ako 200 udí, či už pacientov alebo príbunzých si odmeralo glykémiu novým glukomerom 2in1. Aký je Váš názor a ako hodnotíte akciu Vy ?
Z môjho pohľadu je to stále o tom istom, o tých istých produktoch, okrem teda glukomeru 2in1,  miestami predajňa dia potravín (ktoré ja vôbec neuznávam), dokonca som tam videla aj konopný parfém (neviem, či je to niečo, čo hľadám na Dia dňoch). Chýba mi väčšia podpora zo strany mladších pacientov. Vekový priemer na tejto akcii bol 60+ . Po odbornej stránke hodnotím kladne, ale opäť, všetko sú to len poznatky od stola. Žiadne real story od pacientov, príspevky, skúsenosti, postrehy. Práve takéto podujatie sú stvorené na hlbšiu, väčšiu diskusiu nás pacientov a lekárov. Akási štartovacia méta, veď niekde treba začať a sami vieme, cítíme, že zmena vo vzťahu pacient Diabetik –  štát je NEVYHNUTNÁ!