Omnipod Dash Systém

Jarná lastovička z USA

Som taký večný optimista a snažím sa na veci, skutočnosti, ľudí pozerať v tom lepšom svetle. Vždy som verila, že raz to príde a diabetici budú zbavení od pichania inzulínu, merania glykémií, počítania sacharidových jednotiek a iných ďaľších mini obmedzení v našich dia životoch. Vp poslednej dobe som sa opäť čoarz viac pustila do sledovania diania v okolitom dia svete. Lepšie mi ide angličtina koa nemčina, preto som sa zamerala na USA, UK…a keď raz bude mať deň aspoň 30 hodín pustím sa aj do štúdia nemčiny. Ale to som odbočila. Obdivujem neúnavnú chuť, zanietenosť vedcov, ktorí trávia hodiny v labákoch testovaním, meraním, skúšáním a neustálym zapisovaním nových poznatkov. Je tu aj však iná skupina odborníkov a to „IT vedci“, ktorí zase vývíjajú nové aplikácie, metódy, spôsoby ako do tela diabetika dostať inzulín, čo najmenej invazívnou metódou, zbaviť, či obmezdiť merania hladiny cukru v krvi, Nebudem ďaleko od pravdy, keď poviem, že najviac takýchto pokusov, objavov, testovaní sa odohráva v zámorí v USA.

 

Omnipod plánuje spustenie systému OMNIPOD DASH SYSTEM koncom roka 2017 a krok za krokom pridávať a spúšťať ďalšie funkcie. My si zrejme, tak ako pri všetkom opäť počkáme nejaký ten rok.

Spustenie automatizovaného systému dodávky inzulínu Insulet sa očakáva koncom roka 2019, keď sa skončia pilotné štúdie – koncom roka 2018/ začiatkom roka 2019. Zariadenie bude nosené na tele, spolu s DEXCOM CGM a budú navzájom komunikovať priamo, čo znamená, že používatelia budú zbavení ručného podávania inzulínu a merania glykémií. Technicky to bude jedna uzatvorená slučka.
Komunikácia bude wireless pomocou Bluetooth s POD (napríklad podanie bolusu), vzájomná komunikácia s podporou technológie Bluetooth glukometra (značka nie je zatiaľ uvedená). Celý systém Dash Android PDM bude komunikovať so spárovanou aplikáciou na smartphone užívateľa, ktorá bude následne synchronizovať všetky dáta.

 

 

 

Samozrejme nie je všetko tak krásne ružové ako sa zdá a tu sa dostávame k obmedzeniam.

Spoločnosť Insulet sa spojila s Lilly (výrobca inzulínu), aby vyvinuli Omnipod systémy pre koncentrované inzulíny- U200 a U500. Tieto nové Omnipod systémy Omnipod sú zválašť cenné pre ľudí s vyššími požiadavkami na inzulínu, pretože môžu miešať od dva (U200) do päť (U500) násobku oproti štandardnému U100 inzulínu v rovnakom zásobníku. Omnipod U200 bude použiteľný pre užívateľov s celkovou dennou dávkou vyššou ako 70 jednotiek inzulínu; U500 bude použiteľná pre ľudí s diabetom 2. typu a celkovou dennou dávkou vyššou ako 200 jednotiek inzulínu.
Veľkou zmenou je pridanie iného softvéru na ručné PDM, ktorý je kompatibilný s koncentrovanými inzulíny – dávkovanie to môžu byť mätúce a nebezpečné, a tu zlyháva ľudský faktor. Insulet má pokračujúci skúšobnú verziu U500 Omnipod a dúfa, že sa ju podarí spustiť v prvej polovici roka 2019. The U200 Omnipod je vo vývoji dlhšie, ale očakáva sa, že von pôjde na konci roka 2019 alebo až na začiatku roku 2020.

 

Informácie v článku sú použité zo stránky: www.diatribe.org

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *