Milujem Pondelok

Pondelok – prvý deň v týždni. Pre mnohých ľudí najmenej obľúbený deň v kalendári. Ja ho mám však celkom rada. Nikdy som s ním neviedla bitku, či boj. Dokonca už ako školáčka som sa vždy na pondelok tešila. Zmena nastala počas materskej, vtedy sa určité obdobie dni v týždni zliali do jedného mega dňa. Od kedy sa však zo mňa stala pracujúca matka dvoch malých šibalov, pondelky priam milujem 😀 no a čo! Svoju prácu mám rada, je pre mňa potešením, že môžem prispieť svojou troškou k lepšiemu skóre a čo je hlavné, viem, že naše výrobky stoja za to! Plne sa s nimi stotožňujem – veď ako ste si už asi všimli, preferujem zdravú a kvalitnú stravu.
Ale naspať k tomu pondelku.  Ako som napísala, pondelky mám rada. Končí sa kolobeh víkendových povinností, moje uši si na pár hodín oddýchnu od tých jemných detských hláskov, ktoré dokážu spustiť neustály krik – na plné hrdlo a čo to dá, takže miestami aj moja glykémia na to zareaguje, pridá sa a letí do výšin. Našťastie už je natoľko uvedomelá a vie, že sa nemá nechať vytočiť (myslím tá glykémia, lebo mne to ešte stále nejde 🙂 ), lebo ak by sa spojila s výškou hlasov mojich detí, bola by som neustále nad 20 mmol/l.  A možno práve preto v pondelok mávam celkom krásne glykémie, vyrovnané a naladené na príjemné pracovné aktivity.
Predsa len cukrovka sa neriadi tabuľkami, ale  skôr našou psychickou pohodou. Preto sme raňajší konflikt so synom vyriešili dohovorom, kabelku, ruksak na plávanie, ruksak s pyžamkami, tašku s obedom, kabelku, deti a seba natlačila do auta a smer škôlka. Vyložím prvú časť nákladu a hurá smer Bratislava. V kuchynke si prirpavím čaj, kávu, neskoršie raňajky v podobe jogurtu a vtáčieho zobu – rozumej chia, ľan, goji, ovsené vločky a ide sa pracovať. Vražedné tempo vydržím do obeda, a pre zmenu odskočím na rýchly nákup. Potom zbodnem obed (dnes som glyčku akosi zabudla odmerať, ale môj vnútorný barometer mi  vraví, že je to OK), dokončím administratívu, vybavím zopár telefonátov a s radosťou „utekám“ pre krpcov. Pred  tým ešte trh, nákup ovocia, zeleniny, potom k nášmu zdroju pre domáce vajíčka. Doma rýchlo vybalím kufor a to už môj vnútorný pocit  spustí alarm, že glykémia je dole a tak dojem 3 SJ a už sa ocitám v škôlke. Počasie nás zahnalo dnu, kde sa kuchyňa mení na maliarsky ateliér a moja časť na pekáreň 🙂 Tak to mám rada, presne tak ako aj ten pondelok!
K včerajšiemu dňu matiek som si vyslúžila od syna krásnu kresbičku, ktorá nesmierne potešila moje oči , srdiečko a bum glykémia 5,1 mmol/l 🙂 Včera sme boli v divadle a toto je poďakovanie. Nenechala som sa zahanbiť a tak som upiekla deťom ich obľúbenú mkrvovo – špaldovú bábovku, ktorú som vylepšila o strúhaný kokos a chia semiačka.
Večer som si ešte pripravila obed na zajtra – pohánkové cestoviny, dusená zelenina (cukina, pór, mrkva na kokosovom oleji, kurkuma) a strúhaný syr. Už teraz sa teším na obed 😀
Aj keď bola glyčka po večeri 9 mmol/l už cítim ako ide dole a keďže ma čaká ešte nejaká práca – prvú pomoc v podobe Detoxu mám po rukeeeee!
Ak predsa len pondelok nebol ľahký deň, hlavu hore, veď aj zajtra vyjde slnko a je tu opäť šanca zažiť niečo nové a krásne. Nech máte krásny a úspešný týždeň s vyrovnanými glykémiami 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *