KTrack Glucose Tracker

Zdá sa, že sme sa opäť v oblasti diabetu posunuli o krok vpred. Svitá nám na lepšie časy, čo myslíte? Zariadenie je momentálne po fáze vývoja a testovania a čaká sa kedy prejde lekárskou certifikáciou v USA. Potom bude postupne dostupné aj v ďaľších krajinách, aspoň pevne verím. Ak všetko pôjde podľa plánu uvedenie na trh by malo byť v roku 2018.

K’Track Glucose je prvý nositeľný „tracker – merač“, ktorý Vám zmeria hladinu cukru v krvi bez toho, aby ste sa museli pichnúť. Bez námahy, bez bolesti máte výsledok k dispozícií za pár sekúnd. Táto malá vecička umožňuje sledovať glykémiu bez toho, aby si Vaše okolie niečo všimlo, je stále po ruke, aby ste sa mohli odmerať. Šikovné nie? Výrobca udáva, že kalibrácia hodiniek nie je potrebná. A tu sa mi otvára otázka, ako teda budem vedieť, že zariadenie meria správne?

 

 

Bezbolestnosť

Namiesto jednej ostrej lancety K’Track používa niekoľko drobných mikroihličiek, ktoré majú menej ako pol milimetra v priemere. Ihly sú vložené okolo epidermis do vrstvy intersticiálnej tekutiny, kde sa zbierajú vzorky, ktoré sú následne analyzované pomocou vstavaného senzora.  K’Track je vybavené K’apsul®, využívajúc revolučný biosenzor, ktoré pri styku s pokožkou testuje hladinu glukózy bez vzorky krvi. Výrobca tvrdí, že je úlne bezbolestný. Výsledkami sú zobrazené na obrazovke hodiniek K’Track a rovnako sú  synchronizované s príslušnými aplikáciami pomocou wireless technológie.

Životnosť K’apsul® je 30 dní, po ktorých by mala byť vymenená, aby bolo meranie a výsledky čo najpresnejšie.

K’Track nemeria hladinu glukózy kontinuálne ani automaticky. Je potrebné vyvinúť trošku tlaku a pritlačiť prst na zariadenie, len tak sa dozviete výsledok.

K’Track je diskrétne a je s Vami za akýchkoľvek  podmienok. Monitorovanie glukózy v krvi je dostupnejšie, ľahšie, intímnejšie v každom prostredí, ako je práca, šport a cvičenie, kedy je hladina cukru v krvi náchylná na rýchle zmeny.  K’Track zároveň slúži ako krokomer a tiež sleduje spálené kalórie, čo pre diabetokov nie je na zahodenie.

Užívatelia si môžu pripojiť K’Track s vyhradenými  iOS a Android aplikáciami a vidieť tak kompletnú históriu dát v čase. Údaje môžu zdieľať napríklad aj s lekárom. Verím, že aj tí naši lekári pôjdu týmto smerom a začneme byť viac digitalizovaní. Veľmi fajn je, že K’Track môže tiež posielať upozornenia a pripomínať tak užívateľom kontrolovať ich hladinu glukózy.

K’Track možno nosiť ako pásku, ako hodinky, ale aj ako samostatné zariadenia, vedeného v nabíjacom boxi.

Cena hodiniek bude cca 150 dolárov. Je však ptorebné meniť každých 30 dní kapsulu na meranie, ktorá bude stáť 100 dolárov. Aj napriek cene ma táto novinka láka. Pokiaľ bude dostupná, asi po nej pôjdem a kto vie, možno sa niečo podobé objaví v rovnakom čase aj u nás.

https://youtu.be/LXcSatCYFJE

 

 

13 komentárov k “KTrack Glucose Tracker”

    1. ahojte, ešte sa nedajú kúpiť. podľa posledných informácií stále čakajú na schválenie „úradom pre reguláciu zdravotníckych potrieb“. musíme len čakať a dúfať. dajú sa však už objednať za výhodnejšiu cenu priamo od výrobu.

  1. Ahojte,
    Viete mi prosím poradiť kde by som si tieto hodinky vedel zohnať (kľudne aj link na výrobcu alebo aj keď sú dostupné v US).

    Tipujem že na Slovensku / Česku ešte nie sú dostupné.

    Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *