Omnipod Dash Systém

Jarná lastovička z USA

Som taký večný optimista a snažím sa na veci, skutočnosti, ľudí pozerať v tom lepšom svetle. Vždy som verila, že raz to príde a diabetici budú zbavení od pichania inzulínu, merania glykémií, počítania sacharidových jednotiek a iných ďaľších mini obmedzení v našich dia životoch. Vp poslednej dobe som sa opäť čoarz viac pustila do sledovania diania v okolitom dia svete. Lepšie mi ide angličtina koa nemčina, preto som sa zamerala na USA, UK…a keď raz bude mať deň aspoň 30 hodín pustím sa aj do štúdia nemčiny. Ale to som odbočila. Obdivujem neúnavnú chuť, zanietenosť vedcov, ktorí trávia hodiny v labákoch testovaním, meraním, skúšáním a neustálym zapisovaním nových poznatkov. Je tu aj však iná skupina odborníkov a to „IT vedci“, ktorí zase vývíjajú nové aplikácie, metódy, spôsoby ako do tela diabetika dostať inzulín, čo najmenej invazívnou metódou, zbaviť, či obmezdiť merania hladiny cukru v krvi, Nebudem ďaleko od pravdy, keď poviem, že najviac takýchto pokusov, objavov, testovaní sa odohráva v zámorí v USA.

 

Omnipod plánuje spustenie systému OMNIPOD DASH SYSTEM koncom roka 2017 a krok za krokom pridávať a spúšťať ďalšie funkcie. My si zrejme, tak ako pri všetkom opäť počkáme nejaký ten rok.

Spustenie automatizovaného systému dodávky inzulínu Insulet sa očakáva koncom roka 2019, keď sa skončia pilotné štúdie – koncom roka 2018/ začiatkom roka 2019. Zariadenie bude nosené na tele, spolu s DEXCOM CGM a budú navzájom komunikovať priamo, čo znamená, že používatelia budú zbavení ručného podávania inzulínu a merania glykémií. Technicky to bude jedna uzatvorená slučka.
Komunikácia bude wireless pomocou Bluetooth s POD (napríklad podanie bolusu), vzájomná komunikácia s podporou technológie Bluetooth glukometra (značka nie je zatiaľ uvedená). Celý systém Dash Android PDM bude komunikovať so spárovanou aplikáciou na smartphone užívateľa, ktorá bude následne synchronizovať všetky dáta.

 

 

 

Samozrejme nie je všetko tak krásne ružové ako sa zdá a tu sa dostávame k obmedzeniam.

Spoločnosť Insulet sa spojila s Lilly (výrobca inzulínu), aby vyvinuli Omnipod systémy pre koncentrované inzulíny- U200 a U500. Tieto nové Omnipod systémy Omnipod sú zválašť cenné pre ľudí s vyššími požiadavkami na inzulínu, pretože môžu miešať od dva (U200) do päť (U500) násobku oproti štandardnému U100 inzulínu v rovnakom zásobníku. Omnipod U200 bude použiteľný pre užívateľov s celkovou dennou dávkou vyššou ako 70 jednotiek inzulínu; U500 bude použiteľná pre ľudí s diabetom 2. typu a celkovou dennou dávkou vyššou ako 200 jednotiek inzulínu.
Veľkou zmenou je pridanie iného softvéru na ručné PDM, ktorý je kompatibilný s koncentrovanými inzulíny – dávkovanie to môžu byť mätúce a nebezpečné, a tu zlyháva ľudský faktor. Insulet má pokračujúci skúšobnú verziu U500 Omnipod a dúfa, že sa ju podarí spustiť v prvej polovici roka 2019. The U200 Omnipod je vo vývoji dlhšie, ale očakáva sa, že von pôjde na konci roka 2019 alebo až na začiatku roku 2020.

 

Informácie v článku sú použité zo stránky: www.diatribe.org

 

Výskum a vývoj diabetu vo svete

Centrum výskumu a vývoja na Floride a ich BioHub

USA je od nás ďaleko. Nemyslím tým zemepisnú vzdialenosť, ale aj tú čo sa výskumu a prístupu k diabetu týka. Na Floride už niekoľko rokov prebieha zaujímavý výskum, ktorý má to správne smerovanie a reálnu šancu dotiahnuť ho do úspešného konca. Škoda tej vzdialenosti, keďže celý výskum aj zapojenie do neho je pre nás trošku od ruky. Napriek tomu sú v centre veľmi ústretoví a radi mi odpovedali na moje zvedavé otázky. Kto sa pýta, ten sa dozvie a ja sa teda budem pýtať aj naďalej a informovať Vás.

Diabetes research institute (DRI) je najväčšie a najkomplexnejšie diabetes výskumné centrum, ktoré sa venuje výskumu a liečbe diabetu. DRI sa  svojou aktívnou činnosťou snaží, čo najviac zmenšiť časovú priepasť a priblížiť sa, čo najviac k objavu biologického lieku na túto chorobu. Timy vedcov pracujúci v multidisciplinárnych odboroch, spoločne s medzinárodnými spolupracovníkmi pracujú na bunkovej terapii s novými technológiami a to tak, aby dokázali obnoviť produkciu inzulínu u pacientov s diabetom. Je úžasné a ako američania hovoria It is amazing! Za celým týmto výskum sú nespočetné hodiny skúmania, hľadania, kombinovania a neúnavná zvedavosť vedcov, ktorí majú odhodlanie pomôcť pacientom trpiacim ochorením diabetes.  Podmienkou pre zaradenia do liečby, transplantácie je, aby bol diabetik na inzulíne bez komplikácií. OBROVSKÁ motivácia pre nás všetkch, keďže sú už naozaj blízko.

 

DRI BioHub je vyvinutý „bio mini orgán“, ktorý napodobňuje prirodzený pankreas. Obsahuje skutočné bunky produkujúce inzulín, ktoré dokážu snímať  hladinu cukru v krvi a vďaka tomu uvoľňujú presné a potrebné množstvo inzulínu –  v reálnom čase.

Pre milióny ľudí žijúcich s cukrovkou,  prináša DRI BioHub prísľub produkcie inzulínu a zabezpečenie normálnej hladiny cukru v krvi. Už len jeden krok a sme bližšie k realite.

V klinických štúdiách vedci transplantovali bunky ostrovčekov z darcovských orgánov do pacientov s dlhodobým diabetom 1. typu. Výsledkom je, že príjemcovia dosiahli nezávislosť na inzulíne. Niektorí pacieni, u ktorých prebehla transplantácia úspešne, sú naďalej bez prísunu – pichania inzulín už po dobu viac ako desať rokov po transplantácii. Stále sú pod drobnohľadom výskumnho tímu a dostáva sa im lekárskej starostlivosti na najvvyššej úrovni. Karla je už bez inzulínu viac ako 8 rokov. No neznie to úžasne, aj keď ešte stále nie je celý proces úplne dokonalý.

Avšak, transplantácia ostrovčekov je zatiaľ obmedzená len na vážnejšie prípady diabetu. Niektoré problémy v ráamci výkumu musia byť prekonané, než táto stratégia bude môcť byť ponúknutá všetkým, ktorí z nej môžu mať prospech.

 

Existujúce prekážky:

  • Napájanie – je potreba viac buniek produkujúcich inzulín pre transplantáciu
  • Udržateľnosť – nutnosť pre príjemcu prijať bunky dlhodobo, bez potreby imunosupresív
  • Umiestnenie – určenie optimálneho miesta na transplantáciu nových buniek v tele

 

Celý proces má niekoľko fáz a prechádza neustálym vývojom. V súčanosti prebieha fáza I / II klinickej štúdie predstavujúci prvú fázu testovania – omentum – brušného tkaniva. V tejto štúdii sú ostrovčeky  implantované v rámci „biologicky rozložiteľnej konštrukcie“, ide o  jednu z platforiem pre BioHub.

 

 

Aké sú kritériá pre túto pilotnú fázu? Niektoré z prvých kritérií pre účasť v skúšobnom programe zahŕňajú:

  • Vek 18 – 65
  • Viac ako 5 rokov s diabetom 1. typu
  • Prekonanie ťažkej hypoglykémie
  • Neschopnosť cítiť hypoglykémiu

 

Ďalšie kritériá na zaradenie alebo vylúčenie sú preskúmané počas procesu skríningu. Počas tohto procesu je stále potrebné brať imunosupresíva, aj keď celý tím DRI si kladie za cieľ ich potupné odstránenie. Aby mohli byť výsledky výskumu porovnané s predchádzajúcou fázou výskumu, musia byť použité rovnaké premenné. Preto sa v tejto počiatočnej fáze budú používať rovnaké imunosupresíva, či spracovanie ostrovčekov, aby mohli byť kritériá rovnako a zodpovedne porovnateľné ako v predchádzajúcich štúdiách pri transplantácii ostrovčekov.  Ďalšie oblasti výskumu sú zamerané na „resetovanie“ alebo obnove imunitnej rovnováhy systému a chrániť tak ostrovčeky v rámci BioHub.

Pilotné štúdie sú navrhnuté tak, aby ako prvý krok v procese klinického výskumu bol zber, čo najväčích dát a informácií, ktoré poskytujú dôležité podklady pre väčšie štúdie. FDA (Food and Drug Administration) schválil túto pilotnú štúdiu pre šiestich účastníkov.

Viac informácií sa dozviete priamo od tých najfundovanejších vo videu. Toto video je pravidelne updatované a pridávajú informácie o pokrokoch, ktoré sa im podaria. Verím, že máte doma alebo na blízku niekoho, kto Vám pomôže video preložiť.

 

 

Informácie v článku sú použité a preložené zo stránky:

https://www.diabetesresearch.org/

 

Lyžovanie s diabetom

Milujem hory, prírodu a keď v zime k tejto kombinácii pridám ešte sneh, lyže a slnečné počasie, skvelá lyžovačka je na svete. Lyžujem od svojich troch rokov a s malými prestávkami (tehotenstvo, kojenie, deti) sa mu venujem každú zimu. Pred tým ako sa narodili deti, boli naše lyžovačky až priveľmi akčné. Lyžovať sme začínali skoro ráno a na svahu boli až do záverečnej. Sedem dní po sebe, na svahu sme chceli využiť každú minútu a často sme sa pretekali, kto viac zjazdí. Ešte pred príchodom vlekárom a spustením vlekom, sme stáli s priateľom (už manželom) a kamarátmi na svahu a čakali na spustenie lanovky. Zo svahu sme išli vždy poslední a ja vždy vyzbrojená cukrom, banánom, ale bez glukomeru. Bála som sa nosiť ho so sebou na svah, tak isto aj inzulínové perá. Keď som glukomer nechala v aute, bol dlhšie nefunkčný kvôli zime. No po poslednej lyžovačke a skúsenosti s glukomerom 2in1 Micro mám vyhraté. Spolu s inzulínovou pumpou Accu Check Spirit – mojou Spiritkou sme vytvorili skvelú trojku.

Lyžovačka bola fantastická. Dobrá partia, sneh, ideálne počasie a pohyb na čerstvom vzudchu. Všetko do seba zapadalo ako puzzle našich detí. Dôkazom boli aj nádherné výsledky počas celého dňa. Poctivo som sa merala, sledovala, aby som mohla s vami pozdielať svoje skúsenosti, ale dozvedieť sa aj to, ako to robíte počas lyžovania. Myslím si, že takéto informácie a poučenie sa navzájim sú najlepšia škola, ako krotiť svoje glykémie a udržať sa v norme. Budem rada, ak vložíte pod článok Váš komentár.

Prvý deň sa lyžovalo v Jasnej – slovenský Aspen. Aj keď cenovo drahšie stredisko, pre mňa však top na Slovensku. Diabetici vlastniaci ZŤP preukaz si však môžu pri kúpe skipassu uplatniť zľavu, čo nie je na zahodenie. Kvalitou, službami, peknými zjazdovkami ponúka toto stredisko pre každého niečo.  Pre mňa – lyžovanie do nemoty. Hore, dole, hore, dole. Raz za čas prestávka, odmerať glykémiu, napiť sa, doplniť energiu, stiahnuť bazál na pumpe a opäť na svah. V sobotu som najazdila podľa múdrych hodiniek cca 30 km a na svahu strávila 5 hodín. Už ráno som sa zobudila s výbornou glykémiu 5,6 mmol/l, na raňajky som si dala 4 SJ, bolus 2 jednotky humalogu a bazál na Spiritke som stiahla na 70%. Môžme vyraziť. Po hodine lyžovania glykémia klesla o 10.00 na 4,3 mmol/l, preto som bazál stiahla ešte na 50% a doplnila 2 sacharidové jednotky. Pred obedom krásnych 4,2, zjedla som len rajčinovú polievku a vypila čaj s medom.  Šupla som si 2 jednotky bolus a vyrazila na svah. Tak ako krásne bolo počasie, také pekné boli aj moje hodnoty a krásne odkazy na displeji glukomera 2in1. Vďaka svojej veľkosti, je úplne bez problémov skladný, čo je pre mňa dôležité nezavadzia vo vrecku. Predsa len v bunde nosím ešte mobil, servítky, hroznový cukor, balzam na pery, klúče od auta…a glukomer. Preto oceňujem tú veľkosť, resp. malosť tohto pomocníka – kontrolóra.

Večer sme zakončili pri chutnej večeri a pohári bieleho suchého vína. Nechýbala veselá debata, vtipy a príjemná atmosféra. Po polnoci sme unavení zaľahli do postele, veď ráno sme opäť vstávali na svah. Telo si potrebuje aj oddýchnuť a zregenerovať. Posledná kontrola pred spaním – 8,2 mmol/l . Je to v poriadku, lebo viem, že organizmus bude ešte spalovať energiu a hladina cukru v krvi pôjde smerom dole.

V nedeľu ráno nás slnko ťahalo z postele, ale pevne sme mu odolávali takmer do 9.00. Moje prvé kroky smerujú rovno ku glukomeru – správa je jasná 5,2 mmol/l. Zjeme raňajky, u mňa za 3 SJ, bolus 2 jednotky, bazál hneď na 50 % a nech sa páči už nás víta lyžiarske stredisko Malino Brdo. Pekne sa naskladáme do kabínky, ja ešte za jazdy kontrolujem glykémiu – hodnota 7,7 mmol/l je ideálna, tak ako aj ostatné podmienky na lyžovanie. Počas jazdy však cítim slabosť a tak smer bufet a meranie. Hypoglykémia- dopĺňam sacharidy za takmer 4 SJ. Ako som však neskôr zitila, toto množstvo už bolo veľa, keďže glykémia vyskočila nad 10 mmol/l, čo ma už tak netešilo. Kontraregulácia trvala aj neskôr, napriek tomu, že som bazál vrátila o 14.00 hodine na 100 %, dala bolus 2 jednotky a ostala bez obedu.

Len rajčiny a dva plátky tvrdého syra. Aj napriek tomu, že žijem s diabetom už viac ako 25 rokov, stále ma tieto nelogické javy dokážu prekvapiť a niekedy aj pekne vykolajiť.  Tak to je a dôležité je správne zasiahnuť a vedieť AKO poriešiť aktuálnu situáciu.

Príjemne unavená, zrelaxovaná, ale hlavne odpočinutá po náročnom pracovnom týždni sa vraciam späť do reality a pracovného týždňa. Doma čakajú dve nezbedné a živé deti, hŕba špinavého prádla a milión iných drobných povinností…práčka už točí druhé kolo, prečítať rozprávku po kúpeli voňavým ratolestiam, ktoré už spia vo svojich posteliach a ja s manželom pri pohári vína rekapitulujeme uplynulý športový víkend.

Blog

Vítam Vás na mojom blogu, kde nájdete tipy, informácie o vychytávkach pre zdravší životný štýl, ale tiež články o živote s diabetom. Za tých pár rokov, čo spolu s mojou sladkou kamoškou spoločne gazdujeme, mala som tú česť zažiť situácie, ktoré boli komické, smutné, pozitívne, negatívne. Vždy ma však naučili niečo nové, čo ma posúva ďalej.  Aj vďaka tomuto (zatiaľ) celoživotnému ochoreniu som taká aká som. Cieľavedomejšia, s pevnou vôľou a bohatšia o priateľov a príjemné stretnutia s ľuďmi, ktorých by som inak nemala možnosť spoznať. Skúste sa pozerať na život pozitívne a s nadhľadom. Hľadať aj v nepríjemnostiach to príjemné. Nepýtať sa prečo, ale ako si môžem pomôcť a ako sa s tým popasovať. Všetko má svoj zmysel 😉 Ten môj je jasne daný, mať, čo najlepšie kompenzovaný diabetes bez komplikácií. Aby som som tu mohla byť pre nich…dlho a stále FIT !